Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip nutraukti sutarti su privačiu pensijų kaupimo fondu.

Ar apsimoka kaupti privačiuose pensijų kaupimo fonduose?
Kokie administravimo dydžiai paskaičiuojami nutraukiant sutarti su privačiu pensijų kaupimo fondu?
Koks prieaugis 2018 metais pensijų kaupimo fondo?
Ar nutraukus sutarti su pensijų kaupimo fondu pinigus nukreipus į Sodra, bus gražinti nubraukti balai dėl kauptos papildomai pensijos?

Netrukus...

Nemokami pokalbiai, konferencijos, susirašinėjimas (Mumble)

Laiko `chatui` nėra! Reikia pasikalbėti!

Nemažai, kam tenka susidurti skirtingose situacijose (žaidžiant, programuojant ir t.t.) kai reikia čia ir dabar pasikalbėti su kažin kur nutolusiu žmogumi. Tarkim žaidžiate Minecraft žaidimą ir kiekvieną kartą rašinėti žinutes nėra labai jau patogu, ar tiesiog žaidžiate kokį nors veiksmo žaidimą tinkle ir kiekviena sekundė komandoje yra esmine - laiko `chatui` nėra. Tai ką daryti?
Pasirodo yra gan paprastas tam sprendimas ir jis vadinasi Mumble. Tai tiesiog programa kurios pagalba galima vykdyti pokalbius, konferencijas ar susirašinėjimą tarp kompiuterių (dar vadinama Voip arba Audio Chat). Esmė programos paprasta - jungiamasi prie Mumble serverio kuriame gali būti kuriamos klasės į kurias jungiasi vartotojai. Toje pačioje klasėje esantys vartotojai girdi vienas kita, bei gali rašyti ir tekstinius pranešimus.
Pasakysite o kam to reikia, juk galima naudotis Skype ar panašia programa. Žinoma jūs būsite teisūs, tačiau naudodamiesi Skype ar kita VoiP programa naudositės privačiu serveriu (tikėtina teks ir susimokėti už paslaugą), o tai kartais būna tiesiog 'nepadoru' jei veiksmas vyksta tik vietiniame tinkle (ar virtualiame vietiniame tinkle), bei dėl didelio atstumo iki serverio gali būti gan lėtas duomenų perdavimas. Jau net neminėsiu duomenų saugumo klausimo - juk serveris ne jūsų.
Taigi, kadangi kertinis akmuo yra serveris prie kurio jungiasi vartotojai, tai trumpai ir žingsnis po žingsnio aptarsiu kaip jį sudiegti.

Mumble serverio diegimas

Diegimą aptarsiu linux aplinkoje, tad jei esate Windows ar Mac vartotojai teks diegti VBox, susikurti virtualią linux mašiną ir įsidiegti Ubuntu server 16.04. Mumble serveriui minimaliai pakanka 512Mb operatyviosios atminties ir vieno procesoriaus aptarnauti 50 vartotojų aukščiausia garso kokybe.
Bei reikėtų paminėti gan svarbų dalyką, jei serveris yra vidiniame tinkle - vadinasi tik jame esantys vartotojai galės prisijungti prie serverio. Tam, kad jis būtų pasiekiamas iš išorės turite nukreipti pasirinktą prievadą (port`ą) į Mumble serverį maršrutizatoriaus nustatymuose (jei leisite prieiga iš išorės nepamirškite pasinaudoti serverio apsauga: Fail2Ban, Firewall ir t.t.).
Taigi jei turite fizinį ar virtualų serverį, jungiatės ssh pagalba ir pradedam Mumble serverio diegimą:

1. Pradžioje atnaujinam sistemą:
 $ sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade 

2. Diegiam Mumble serverį"
 $ sudo apt-get install mumble-server 

3. Po diegimo inicijuojam nustatymus:
 $ sudo dpkg-reconfigure mumble-server 

a. pasirodys pirma lentelė kuri klaus ar norime, kad Mumble serveris startuotų pats automatiškai - pasirenkam 'Yes' (jei vistiktai norėsite šį nustatymą pakeisti teks paleisti sekančią komandą: $ sudo systemctl disable mumble-server ).

b. sekanti lentelė klaus dėl ar suteikti Mumble serveriui aukščiausia prioritetą naudojantis tinklu ir procesoriumi - renkamės 'Yes'.

c. toliau Mumble serveris paklaus 'SuperUser' (administratoriaus) slaptažodžio kurio dėka vėliau galėsite prisijungia prie serverio atlikti nustatymus.

Štai ir viskas, turite pilnai veikianti pokalbių serverį. Jei vis tiktai reikėtų papildomų nustatymų, juos galima vykdyti keičiant serverio nustatymo sekantį failą:  /etc/mumble-server.ini .
Paminėsiu tik kai kurias nustatymo eilučių:
autobanAttempts - nustato kiek kartų galima nesėkmingai bandyti prisijungti;
autobanTimeframe - laiko intervalas tarp bandymų prisijungti;
autobanTime - prisijungimo draudimo laikas;
logfile  - nustato log failo vietą;
welcometext - pasisveikinimo tekstas prisijungus vartotojui;
port  - prievado (port`o) numeris į kurį turi kreiptis vartotojas, kad prisijungtų (pagal nutylėjimą esamas portas 64738);
serverpassword - slaptažodis paprastam vartotojui prisijungti (jis neturi būti toks pat kaip 'SuperUser')
bandwidth - nustato maksimalų duomenų kiekį vartotojui (bitai per sekundę), atminkite kad nustatčius didelias reikšmes bus naudojamas daugiau operatyviosios atminties kaip pvz. 60000-72000 yra gerai esant 50 vartotjų ir 512Mb atminties;
users - maksimalus vartotojų skaičius galinčių prisijungti prie serverio, jei turite 512Mb atminties tad realu kad galės 50 vartotojų prisijungti - kiekvienam po 60-72Kbps;
textmessagelength - galimas vienos žinutės ilgis, pagal nutylėjimą nėra draudimo;
imagemessagelength - galimas siunčiamo paveikslėlio dydis, pagal nutylėjimą nėra draudimo;
allowhtml - leidimas siusti pranešimus html formatu.
registerName, RegisterUrl - jei įgalinta, vartotojas matys Jūsų serverio pavadinimą ir adresą galimų pasaulio Mumble serverių saraše, jei ne - vartotojas turės žinoti IP adresą kad prisijungtų.

Atlikus pakeitimus nustatymų failne nepamirškite perkrauti Mumble serverio, kad nustatymai įsigaliotų sekančia komanda: $ service mumble-server restart.

Prisijungimas prie Mumble serverio

Taigi serveris veikia ir laukia vartotojų. Belieka susidiegti vartotojo programėlę Mumble į kompiuterį ir jungtis prie serverio. Tam kad prisijungti prie serverio teks įvesti serverio IP adresą ir vartotojo pavadinimą, prisijungimo vardą ir slaptažodį (jei toks buvo nustatytas). Mumble vartotojo programėlę galima sudiegti visose Linux versijose, Windows, Mac ir kas labai patogu į Android (į išmanųjį telefoną).

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Kaip parsisiųsti video ir muziką iš Youtube, Vimeo, Facebook linux aplinkoje

Kaip parsisiųsti videoYra nemažai įrankių, leidžiančių linux aplinkoje parsiųsti vaizdo įrašus iš svetainių. Tačiau kiekvienas iš jų turi savų trūkumų. Didžiausia problema šių programų, kad internetinės svetainės vis atnaujina savo kodą, dėl ko vieną dieną programa gali tiesiog nebeveikti.
Viena iš geriausiai prižiūrimų (atnaujinamų) programų linux aplinkai yra ClipGrab. Jos dėka galėsite ne tik atsiųsti video iš svetainių (Youtube, Vimeo, Facebook, Dailymotion) bet ir konvertuoti į norimą formatą (mp3, mpeg4 ir kt.). ClipGrab diegimas Štai keletas žingsnių kaip tai paprastai ir greitai padaryti linux aplinkoje terminalo pagalba: 1. Visų pirmą, kad programą pilnai veiktų diegiame vaizdo ir garso formatų iškodavimo bibliotekas sekančia komanda:  $ sudo apt-get install ffmpeg 
Jei įdiegti nepavyks, ir terminalo lange pamatysite užrašą 'E: Unable to locate package ffmpeg', vadinasi diegimas nepavyko ir teks pakartoti diegimą, tik prieš tai nurodyti programos saugyklos adresą. Tuom…

Kaip saugiai ištrinti duomenis iš disko

Kartais tiesiog ištrinti duomenis iš disko nėra saugu. Paprastai ištrynus failus ir net pašalinus iš šiukšlinės yra gan nesunku atstatyti duomenis su tam skirtomis programomis. Žinant tai, parduoti kompiuterį ar diską be saugaus duomenų ištrynimo yra tiesiog nesaugu. Tam, kad duomenis visiškai ištrinti iš disko yra naudojamas specialios programos. Bet prieš kalbant kaip tai padaryti reiktų atminti, kad visiško ištrynimo yra keletas metodų kurie priklauso nuo laikmenos tipo:
Seni kietieji diskai (HDD - Hard Disk Drive): dėl tuometinių technologijų, turi tarpus tarp duomenų įrašų eilučių. Todėl turint specialus įrankius, net ir po saugaus ištrynimo galima duomenis atkurti. Kad to išvengti saugų ištrynimą reikėtų atlikti ne vieną kartą, o tai reiškia gan ilgą procesą laiko atžvilgiu.Nauji kietieji diskai: šiuo metu nėra technologijos leidžiančios po vieno saugaus ištrynimo atkurti duomenis.Puslaidininkiai diskai (SSD - Solid State Drive): saugus ištrynimas šiems diskams reiškia tarnavimo…

MongoDB (NoSQL) ir MySQL palyginimas

MongoDB (NoSQL) ir MySQL palyginimas MongoDB struktūra Kiekviena Mongo duomenų bazė turi sekančia struktūrą: Collections - duomenų lentelės;Views - tik peržiūrai reikalingi duomenys (statiniai);GridFS Buckets - naudojamas dideliems failams saugoti (paveikslėliams) iki 16Mb dydžio;System -> skirta talpinti indeksus ir vartotojus. Stuktūros skirtumaiMySQL terminasMongoDB terminasTable (lentelė)Collection (kolekcija)Row (eilutė)Document (dokumentas)Column (stulpelis)Field (sritis)Joins (jungtys)Embedded documents, linking (nuorodos) Funkcijų palyginimas