Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip nutraukti sutarti su privačiu pensijų kaupimo fondu.

Ar apsimoka kaupti privačiuose pensijų kaupimo fonduose?
Kokie administravimo dydžiai paskaičiuojami nutraukiant sutarti su privačiu pensijų kaupimo fondu?
Koks prieaugis 2018 metais pensijų kaupimo fondo?
Ar nutraukus sutarti su pensijų kaupimo fondu pinigus nukreipus į Sodra, bus gražinti nubraukti balai dėl kauptos papildomai pensijos?

Netrukus...

Kaip įdiegti Minecraft servetį?

Pasiruošiam Ubuntu Serverį

Minecraft serverį diegsime į Ubuntu Server 16.04 (geriausia tokį serverį turėti atskirame kompiuteryje, arba jei turite galingą kompiuterį pasinaudoti VBox). Minecraft serverio diegimą aprašysiu tik linux vartotojams, likusių operacinių vartotojams linkiu sėkmės :)

1. Jungiamės prie serverio SSH pagalba (atsidarom terminalą Ctrl+Alt+T, ir renkam "ssh vartotojoVardas@serverioIP").
2. Tikrinam ar turime įdiegtą Java ir kokios versijos:
 $ java -version 
3. Greičiausiai pamatysime atsakymą, kad Java nėra įdiegta ir pasiūlymą diegti pagal nutylėjimą arba norimą versiją. Jei išvysite Java versija, vadinasi įdiegta ir šį žingsnį turite praleisti:
 $ apt install openjdk-8-jre 
P.S. tam kad persijungti tarp Java versijų naudoti sekančia komanda: $ sudo update-alternatives --config java 
4. Toliau tikrinam ar turime įdiegta 'screen'. Ši programa leis paleisti Java serverį ir naudotis terminalu vienu metu (įprastai Ubuntu Server 16.04 jau turi šį įdiegį).
 $ sudo apt-get install screen 

Diegiam Minecraft serverį

1. Sukuriam direktoriją kurioje bus Minecraft serveris:
 $ mkdir minecraft 
2. Einam į naują directoriją ir parsisiunčiam Minecraft serverį:
 $ cd minecraft 
 $ wget -O server.jar https://s3.amazonaws.com/Minecraft.Download/versions/1.11.2/minecraft_server.1.11.2.jar 
3. Tam, kad sėkmingai paleistumėm serverį turime sutikti su naudojimo salygomis, tai galim atlikti sekančia komanda:
 $ echo "eula=true" > eula.txt 
4. Pereinam į kitą ekraną, kuriame ir paleisime Minecraft serverį:
 $ screen -S "Minecraft server 1" 
5. Paleidžiam serverį sekančia komanda:
 $ sudo java -Xmx2048M -Xms2048M -jar server.jar nogui 
Serveriui teks minimaliai skirti 1024Mb operatyvinės atminties, normaliam darbui 2048Mb.
6. Serverio sustabdymas: /stop

Jei serveris bus naudojamas vidiniame tinkle, reikėtų pakoreguoti serverio nustatymų failą sekančiai:
 $ nano server.properties 
ir atsidariusiame faile keičiame eilutę 'online-mode=true' į 'online-mode=false'.

Štai ir viskas, telieka pasileisti Minecraft ir jungtis prie serverio.

Naudingi patarimai naudojant Minecraft serverį

* Žaidžiant komandoje pravartu turėti galimybe kalbėtis, nes 'chatui' dažnai laiko nebūna. Tam pravers 'mumble' programa (mumble serverį galima įdiegti tame pačiame Minecraft serveryje, ir atitinkamai kiekvienam vartotojui į kompiuterį). Kaip tai atlikti galite rasti čia.
* Tam, kad pradėti iš naujo žaidimą, reikia serverio direktorijoje sukurti naujo žaidimo direktoriją, pvz.: 'masu_zaidimas' ir 'server.properties' faile nurodyti pavadinimą, pvz.:  'level-name=musu_zaidimas'.
* Taip pat galite perkelti individualaus žaidimo pasaulį į serverį ir pabaigti jį žaisti komandoje. Tiesiog kopijuojame individualaus žaidimo pasaulio direktoriją į serverį ir nurodome pavadinimą nustatymų faile.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Kaip parsisiųsti video ir muziką iš Youtube, Vimeo, Facebook linux aplinkoje

Kaip parsisiųsti videoYra nemažai įrankių, leidžiančių linux aplinkoje parsiųsti vaizdo įrašus iš svetainių. Tačiau kiekvienas iš jų turi savų trūkumų. Didžiausia problema šių programų, kad internetinės svetainės vis atnaujina savo kodą, dėl ko vieną dieną programa gali tiesiog nebeveikti.
Viena iš geriausiai prižiūrimų (atnaujinamų) programų linux aplinkai yra ClipGrab. Jos dėka galėsite ne tik atsiųsti video iš svetainių (Youtube, Vimeo, Facebook, Dailymotion) bet ir konvertuoti į norimą formatą (mp3, mpeg4 ir kt.). ClipGrab diegimas Štai keletas žingsnių kaip tai paprastai ir greitai padaryti linux aplinkoje terminalo pagalba: 1. Visų pirmą, kad programą pilnai veiktų diegiame vaizdo ir garso formatų iškodavimo bibliotekas sekančia komanda:  $ sudo apt-get install ffmpeg 
Jei įdiegti nepavyks, ir terminalo lange pamatysite užrašą 'E: Unable to locate package ffmpeg', vadinasi diegimas nepavyko ir teks pakartoti diegimą, tik prieš tai nurodyti programos saugyklos adresą. Tuom…

Kaip saugiai ištrinti duomenis iš disko

Kartais tiesiog ištrinti duomenis iš disko nėra saugu. Paprastai ištrynus failus ir net pašalinus iš šiukšlinės yra gan nesunku atstatyti duomenis su tam skirtomis programomis. Žinant tai, parduoti kompiuterį ar diską be saugaus duomenų ištrynimo yra tiesiog nesaugu. Tam, kad duomenis visiškai ištrinti iš disko yra naudojamas specialios programos. Bet prieš kalbant kaip tai padaryti reiktų atminti, kad visiško ištrynimo yra keletas metodų kurie priklauso nuo laikmenos tipo:
Seni kietieji diskai (HDD - Hard Disk Drive): dėl tuometinių technologijų, turi tarpus tarp duomenų įrašų eilučių. Todėl turint specialus įrankius, net ir po saugaus ištrynimo galima duomenis atkurti. Kad to išvengti saugų ištrynimą reikėtų atlikti ne vieną kartą, o tai reiškia gan ilgą procesą laiko atžvilgiu.Nauji kietieji diskai: šiuo metu nėra technologijos leidžiančios po vieno saugaus ištrynimo atkurti duomenis.Puslaidininkiai diskai (SSD - Solid State Drive): saugus ištrynimas šiems diskams reiškia tarnavimo…

MongoDB (NoSQL) ir MySQL palyginimas

MongoDB (NoSQL) ir MySQL palyginimas MongoDB struktūra Kiekviena Mongo duomenų bazė turi sekančia struktūrą: Collections - duomenų lentelės;Views - tik peržiūrai reikalingi duomenys (statiniai);GridFS Buckets - naudojamas dideliems failams saugoti (paveikslėliams) iki 16Mb dydžio;System -> skirta talpinti indeksus ir vartotojus. Stuktūros skirtumaiMySQL terminasMongoDB terminasTable (lentelė)Collection (kolekcija)Row (eilutė)Document (dokumentas)Column (stulpelis)Field (sritis)Joins (jungtys)Embedded documents, linking (nuorodos) Funkcijų palyginimas