Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip išlaikyti procesus baigus SSH sesija

Tai galima atlikti su programa 'screen'.
Prisijungus 'ssh' pagalba prie nutoliusio kompiuterio, renkam 'screen' komandą ir paleidžiam norimą programą/komandą.
Tam kad procesas būtų nenutrauktas 'screen' aplinkoje turime paspausti sekančia klavišų kombinacijas: Ctrl-A ir tada Ctrl-D (ši klavišų kombinacija gražins atgal į terminalo aplinką neuždarant paleistos programos). Po ko jau galime atsijungti nuo 'ssh' sesijos.
Tam, kad vėl prisijungus prie nutolusio kompiuterio grįžti atgal į vykdomos programos langą turime panaudoti sekančią komandą 'screen -r'.

Kaip įdiegti Minecraft servetį?

Pasiruošiam Ubuntu Serverį

Minecraft serverį diegsime į Ubuntu Server 16.04 (geriausia tokį serverį turėti atskirame kompiuteryje, arba jei turite galingą kompiuterį pasinaudoti VBox). Minecraft serverio diegimą aprašysiu tik linux vartotojams, likusių operacinių vartotojams linkiu sėkmės :)

1. Jungiamės prie serverio SSH pagalba (atsidarom terminalą Ctrl+Alt+T, ir renkam "ssh vartotojoVardas@serverioIP").
2. Tikrinam ar turime įdiegtą Java ir kokios versijos:
 $ java -version 
3. Greičiausiai pamatysime atsakymą, kad Java nėra įdiegta ir pasiūlymą diegti pagal nutylėjimą arba norimą versiją. Jei išvysite Java versija, vadinasi įdiegta ir šį žingsnį turite praleisti:
 $ sudo apt-get install default-jdk 
4. Toliau tikrinam ar turime įdiegta 'screen'. Ši programa leis paleisti Java serverį ir naudotis terminalu vienu metu (įprastai Ubuntu Server 16.04 jau turi šį įdiegį).
 $ sudo apt-get install screen 

Diegiam Minecraft serverį

1. Sukuriam direktoriją kurioje bus Minecraft serveris:
 $ mkdir minecraft 
2. Einam į naują directoriją ir parsisiunčiam Minecraft serverį:
 $ cd minecraft 
 $ wget -O minecraft_server.jar https://s3.amazonaws.com/Minecraft.Download/versions/1.11.2/minecraft_server.1.11.2.jar 
3. Tam, kad sėkmingai paleistumėm serverį turime sutikti su naudojimo salygomis, tai galim atlikti sekančia komanda:
 $ echo "eula=true" > eula.txt 
4. Pereinam į kitą ekraną, kuriame ir paleisime Minecraft serverį:
 $ screen -S "Minecraft server 1" 
5. Paleidžiam serverį sekančia komanda:
 $ java -Xmx2048M -Xms2048M -jar minecraft_server.jar nogui 
Serveriui teks minimaliai skirti 1024Mb operatyvinės atminties, normaliam darbui 2048Mb.

Jei serveris bus naudojamas vidiniame tinkle, reikėtų pakoreguoti serverio nustatymų failą sekančiai:
 $ nano server.properties 
ir atsidariusiame faile keičiame eilutę 'online-mode=true' į 'online-mode=false'.

Štai ir viskas, telieka pasileisti Minecraft ir jungtis prie serverio.

Naudingi patarimai naudojant Minecraft serverį

* Žaidžiant komandoje pravartu turėti galimybe kalbėtis, nes 'chatui' dažnai laiko nebūna. Tam pravers 'mumble' programa (mumble serverį galima įdiegti tame pačiame Minecraft serveryje, ir atitinkamai kiekvienam vartotojui į kompiuterį). Kaip tai atlikti galite rasti čia.
* Tam, kad pradėti iš naujo žaidimą, reikia serverio direktorijoje sukurti naujo žaidimo direktoriją, pvz.: 'masu_zaidimas' ir 'server.properties' faile nurodyti pavadinimą, pvz.:  'level-name=musu_zaidimas'.
* Taip pat galite perkelti individualaus žaidimo pasaulį į serverį ir pabaigti jį žaisti komandoje. Tiesiog kopijuojame individualaus žaidimo pasaulio direktoriją į serverį ir nurodome pavadinimą nustatymų faile.

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Kaip parsisiųsti video ir muziką iš Youtube, Vimeo, Facebook linux aplinkoje

Kaip parsisiųsti videoYra nemažai įrankių, leidžiančių linux aplinkoje parsiųsti vaizdo įrašus iš svetainių. Tačiau kiekvienas iš jų turi savų trūkumų. Didžiausia problema šių programų, kad internetinės svetainės vis atnaujina savo kodą, dėl ko vieną dieną programa gali tiesiog nebeveikti.
Viena iš geriausiai prižiūrimų (atnaujinamų) programų linux aplinkai yra ClipGrab. Jos dėka galėsite ne tik atsiųsti video iš svetainių (Youtube, Vimeo, Facebook, Dailymotion) bet ir konvertuoti į norimą formatą (mp3, mpeg4 ir kt.). ClipGrab diegimas Štai keletas žingsnių kaip tai paprastai ir greitai padaryti linux aplinkoje terminalo pagalba: 1. Visų pirmą, kad programą pilnai veiktų diegiame vaizdo ir garso formatų iškodavimo bibliotekas sekančia komanda:  $ sudo apt-get install ffmpeg 
Jei įdiegti nepavyks, ir terminalo lange pamatysite užrašą 'E: Unable to locate package ffmpeg', vadinasi diegimas nepavyko ir teks pakartoti diegimą, tik prieš tai nurodyti programos saugyklos adresą. Tuom…

Kaip automatiškai perkrauti MySQL serverį jam sustojus

Naudojantis MySQL serveriu kartais taip jau nutinka, kad dėl neapskaičiuotų resursų ar staiga padidėjusių užklausų MySQL serveris pakimba. Tai gali kartotis nesistemingai ir dėl tokios retos klaidos nesinori gaišti laiko ir tiesiog tenka ranka perkrauti MySQL serverį (žinoma geriausia išsiaiškinti priežastį, kad to nebūtų - tačiau niekada negali žinoti). Paprastai pakibus MySQL serveriui tikrinant būseną matome sekantį atsakymą:  $ sudo service mysql status 
● mysql.service - MySQL Community Server
   Loaded: loaded (/lib/systemd/system/mysql.service; disabled; vendor preset: enabled)
   Active: inactive (dead) Taigi, kaip minėjau galime perkrauti rankiniu būdu ($ sudo service mysql restart), tačiau yra paprastesnis variantas. Galime paruošti scriptą, kuris pamatęs MySQL būseną 'inactive (dead)' perkraus MySQL serverį. Minetą scripto vykdymą galime atiduoti vykdyti numatytu laiku CRON tarnybai. Nesigilinsiu į scriptų rašymą šiai problemai išspręsti, nes buvo atrastas paprastas ko…

Kaip saugiai ištrinti duomenis iš disko

Kartais tiesiog ištrinti duomenis iš disko nėra saugu. Paprastai ištrynus failus ir net pašalinus iš šiukšlinės yra gan nesunku atstatyti duomenis su tam skirtomis programomis. Žinant tai, parduoti kompiuterį ar diską be saugaus duomenų ištrynimo yra tiesiog nesaugu. Tam, kad duomenis visiškai ištrinti iš disko yra naudojamas specialios programos. Bet prieš kalbant kaip tai padaryti reiktų atminti, kad visiško ištrynimo yra keletas metodų kurie priklauso nuo laikmenos tipo:
Seni kietieji diskai (HDD - Hard Disk Drive): dėl tuometinių technologijų, turi tarpus tarp duomenų įrašų eilučių. Todėl turint specialus įrankius, net ir po saugaus ištrynimo galima duomenis atkurti. Kad to išvengti saugų ištrynimą reikėtų atlikti ne vieną kartą, o tai reiškia gan ilgą procesą laiko atžvilgiu.Nauji kietieji diskai: šiuo metu nėra technologijos leidžiančios po vieno saugaus ištrynimo atkurti duomenis.Puslaidininkiai diskai (SSD - Solid State Drive): saugus ištrynimas šiems diskams reiškia tarnavimo…