Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip nutraukti sutarti su privačiu pensijų kaupimo fondu.

Ar apsimoka kaupti privačiuose pensijų kaupimo fonduose?
Kokie administravimo dydžiai paskaičiuojami nutraukiant sutarti su privačiu pensijų kaupimo fondu?
Koks prieaugis 2018 metais pensijų kaupimo fondo?
Ar nutraukus sutarti su pensijų kaupimo fondu pinigus nukreipus į Sodra, bus gražinti nubraukti balai dėl kauptos papildomai pensijos?

Netrukus...

Kaip suformatuoti ir diską linux aplinkoje

Taigi, turine naują HDD, SDD ar USB atminties diską kurio linux nemato, tada sekantis aprašymas kaip tik jums. Tai labai pagelbės jei darote pirmuosius žingsnius diegiant 'Ubuntu' ar 'Debian' serverį.
Jei jau naujasis diskas prijungtas ir OS užsikrovusi teks įsijungti terminalą, Jei tai linux darbalaukis (Linux Mint, Ubunt, Debian ar kt. panaši debian šeimos linux OS), jums tereikia paspausti CTRL+ALT+T klavišų kombinaciją ir terminalo programa startuos automatiškai. Na jei esate serverio lange, tai žinoma terminalo ieškoti neprireiks :)
Jei tai naujas diskas, visiškai tikėtina kad jis nėra suformatuotas. Pradžioje reikia išsiaiškinti kokia žyme diskas matomas, tam renkam sekančia komanda terminale: $ sudo fdisk -l. Turėtumėm išvysti sekančias visus matomus sistemai disku su žymėmis sda, sdb (diskų žymės visada prasidės sd raide, sekanti raidė priskiriama vis sekančiam diskui). Jei diskas formatuotas, jis visad turės skirsnius žymimus skaičiais, pvz: sda diskas gali turėti skirsnius sda1, sda2 ir t.t.
fdisk disko informacijos atvaizdavimo pavyzdys
Kaip matome iš piešinėlio, diskas turi žymę sda ir randasi /dev/sda adresu. Jei tai būtų formatuotas diskas, tam kad pamatytumėm jo turinį, mums reiktų jį prijungti prie norimo katalogo. Įprastai visi diskai prijungiami prie /mnt arba /media katalogo. Tarkime norime prijungti diską prie sekančio katalogo /media/hdd/. Tai galime atlikti sekančia komanda $ sudo mount /dev/sda1 /media/hdd. Po šios komandos kataloge /media/hdd jau galėtumėm matyti esama disko turinį, tačiau jei diskas naujas tikėtina kad to nepavyks nes diskas nesuformatuotas.
Kadangi, žinome disko žymę, galime sekančia komanda nurodyti disko būsimą suskaidymą (particijas): $ sudo fdisk /dev/sda. Toliau atsiradusioje komandinėje eilutėje įvedam n (add a new partition) raidę, p (primary) ir w (write table to disk and exit). Tarp įvesčių bus papildomų klausimų kuriuos galite palikti nepildytus - taip pasirinksite nustatymus pagal nutylėjimą.
fdisk komandinė eilutė
Minėtomis komandomis nurodėm, kad diske bus pirminis skirsnis (primari) su nauja žyme sda1, jo dydis per visą diską.
Telieka skirsnį suformatuoti, tai darom sekančia komanda: $ sudo mkfs.ext4 /dev/sda1. Jau po šios komandos turime pilnai paruoštą diską kurį galime prijungti prie katalogo ir naudotis. Po disko formatavimo su komanda $ sudo fdisk -l turėtumėm pamatyti sekančia informaciją:Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Kaip parsisiųsti video ir muziką iš Youtube, Vimeo, Facebook linux aplinkoje

Kaip parsisiųsti videoYra nemažai įrankių, leidžiančių linux aplinkoje parsiųsti vaizdo įrašus iš svetainių. Tačiau kiekvienas iš jų turi savų trūkumų. Didžiausia problema šių programų, kad internetinės svetainės vis atnaujina savo kodą, dėl ko vieną dieną programa gali tiesiog nebeveikti.
Viena iš geriausiai prižiūrimų (atnaujinamų) programų linux aplinkai yra ClipGrab. Jos dėka galėsite ne tik atsiųsti video iš svetainių (Youtube, Vimeo, Facebook, Dailymotion) bet ir konvertuoti į norimą formatą (mp3, mpeg4 ir kt.). ClipGrab diegimas Štai keletas žingsnių kaip tai paprastai ir greitai padaryti linux aplinkoje terminalo pagalba: 1. Visų pirmą, kad programą pilnai veiktų diegiame vaizdo ir garso formatų iškodavimo bibliotekas sekančia komanda:  $ sudo apt-get install ffmpeg 
Jei įdiegti nepavyks, ir terminalo lange pamatysite užrašą 'E: Unable to locate package ffmpeg', vadinasi diegimas nepavyko ir teks pakartoti diegimą, tik prieš tai nurodyti programos saugyklos adresą. Tuom…

Kaip saugiai ištrinti duomenis iš disko

Kartais tiesiog ištrinti duomenis iš disko nėra saugu. Paprastai ištrynus failus ir net pašalinus iš šiukšlinės yra gan nesunku atstatyti duomenis su tam skirtomis programomis. Žinant tai, parduoti kompiuterį ar diską be saugaus duomenų ištrynimo yra tiesiog nesaugu. Tam, kad duomenis visiškai ištrinti iš disko yra naudojamas specialios programos. Bet prieš kalbant kaip tai padaryti reiktų atminti, kad visiško ištrynimo yra keletas metodų kurie priklauso nuo laikmenos tipo:
Seni kietieji diskai (HDD - Hard Disk Drive): dėl tuometinių technologijų, turi tarpus tarp duomenų įrašų eilučių. Todėl turint specialus įrankius, net ir po saugaus ištrynimo galima duomenis atkurti. Kad to išvengti saugų ištrynimą reikėtų atlikti ne vieną kartą, o tai reiškia gan ilgą procesą laiko atžvilgiu.Nauji kietieji diskai: šiuo metu nėra technologijos leidžiančios po vieno saugaus ištrynimo atkurti duomenis.Puslaidininkiai diskai (SSD - Solid State Drive): saugus ištrynimas šiems diskams reiškia tarnavimo…

MongoDB (NoSQL) ir MySQL palyginimas

MongoDB (NoSQL) ir MySQL palyginimas MongoDB struktūra Kiekviena Mongo duomenų bazė turi sekančia struktūrą: Collections - duomenų lentelės;Views - tik peržiūrai reikalingi duomenys (statiniai);GridFS Buckets - naudojamas dideliems failams saugoti (paveikslėliams) iki 16Mb dydžio;System -> skirta talpinti indeksus ir vartotojus. Stuktūros skirtumaiMySQL terminasMongoDB terminasTable (lentelė)Collection (kolekcija)Row (eilutė)Document (dokumentas)Column (stulpelis)Field (sritis)Joins (jungtys)Embedded documents, linking (nuorodos) Funkcijų palyginimas