Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kaip nutraukti sutarti su privačiu pensijų kaupimo fondu.

Ar apsimoka kaupti privačiuose pensijų kaupimo fonduose?
Kokie administravimo dydžiai paskaičiuojami nutraukiant sutarti su privačiu pensijų kaupimo fondu?
Koks prieaugis 2018 metais pensijų kaupimo fondo?
Ar nutraukus sutarti su pensijų kaupimo fondu pinigus nukreipus į Sodra, bus gražinti nubraukti balai dėl kauptos papildomai pensijos?

Netrukus...

Kaip suspausti PNG failą

Pradžiai apie PNG failo formatą

PNG (Portable Network Graphics) - panašiai kaip GIF, skirtas grafikai saugoti, bet turi keletą reikšmingų patobulinimų: spalvų skaičius neribojamas o vaizdo permatomumas gali būti tolygus (ko neturi GIF failai).

PNG optimizavimas

Kam tenka dirbti su tinklalapio dizainu, PNG failų optimizavimas yra ypač aktualus. Dideli grafiniai failai jūsų svetainę paverčia griozdišku informacijos šaltiniu. Yra nemažai sukurta suspaudimo programų, kuriomis galima naudotis tiesiog per interneto naršyklę. Tačiau tokios paslaugos internetu turi tam tikrų savo 'paslapčių' (dabar nesigilinsim į tai). Todėl yra žymiai saugiau tai padaryti su savo kompiuteriu ir žinoma programa.
Žemiau aprašytas PNG suspaudimo metodas naudojamas linux aplinkoje, kas tikrai užtikrins jums 100% saugumą, greitį ir paprastumą. Lyginant su internete siūlomais suspaudimo variantais, šis variantas leis net iki 50% sumažinti suspausto PNG dokumento dydį. Kartais suspaudžiant PNG failą  galima pasiekti net 90% mažesnį failo dydį.

Pradedam!

Pradžioje teks įdiegti kelias programėles (nesigilinsiu ką jos daro, tiesiog viskas 'step by step'):

Terminal
  • sudo apt-get install optipng
  • sudo apt-get install pngquant
Toliau telieka atsidaryti terminą aplanke su jūsų png failais ir paleisti sekančias komandas:

Terminal
  • pngquant -o tarpinis.png --force --quality=70-80 pradinis.png
  • optipng -o7 -strip all -out optimizuotas.png tarpinis.png

Turite daug failų kuriuos reikia optimizuoti vienu kartu? Nebėda, tiesiog paleidžiam sekančia komandą!

Terminal
  • pngquant **.png --ext .png --force --quality=70-80
  • find . -name '*.png' | xargs optipng -o7 -strip all -full

Pabaigai truputėlis statistikos. PNG failas dydžiu 3.5 Mb buvo suspaustas iki 49.5 kB (žinoma reikia nepamiršti, kad suspaudimo efektyvumas priklauso nuo to kiek dokumente yra naudojama spalvų, pats piešinys, permatomos sritys). Tą patį failą, internete esančiomis optimizavimo svetainėmis pavyko suspausti iki 119 kB.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Kaip parsisiųsti video ir muziką iš Youtube, Vimeo, Facebook linux aplinkoje

Kaip parsisiųsti videoYra nemažai įrankių, leidžiančių linux aplinkoje parsiųsti vaizdo įrašus iš svetainių. Tačiau kiekvienas iš jų turi savų trūkumų. Didžiausia problema šių programų, kad internetinės svetainės vis atnaujina savo kodą, dėl ko vieną dieną programa gali tiesiog nebeveikti.
Viena iš geriausiai prižiūrimų (atnaujinamų) programų linux aplinkai yra ClipGrab. Jos dėka galėsite ne tik atsiųsti video iš svetainių (Youtube, Vimeo, Facebook, Dailymotion) bet ir konvertuoti į norimą formatą (mp3, mpeg4 ir kt.). ClipGrab diegimas Štai keletas žingsnių kaip tai paprastai ir greitai padaryti linux aplinkoje terminalo pagalba: 1. Visų pirmą, kad programą pilnai veiktų diegiame vaizdo ir garso formatų iškodavimo bibliotekas sekančia komanda:  $ sudo apt-get install ffmpeg 
Jei įdiegti nepavyks, ir terminalo lange pamatysite užrašą 'E: Unable to locate package ffmpeg', vadinasi diegimas nepavyko ir teks pakartoti diegimą, tik prieš tai nurodyti programos saugyklos adresą. Tuom…

Kaip saugiai ištrinti duomenis iš disko

Kartais tiesiog ištrinti duomenis iš disko nėra saugu. Paprastai ištrynus failus ir net pašalinus iš šiukšlinės yra gan nesunku atstatyti duomenis su tam skirtomis programomis. Žinant tai, parduoti kompiuterį ar diską be saugaus duomenų ištrynimo yra tiesiog nesaugu. Tam, kad duomenis visiškai ištrinti iš disko yra naudojamas specialios programos. Bet prieš kalbant kaip tai padaryti reiktų atminti, kad visiško ištrynimo yra keletas metodų kurie priklauso nuo laikmenos tipo:
Seni kietieji diskai (HDD - Hard Disk Drive): dėl tuometinių technologijų, turi tarpus tarp duomenų įrašų eilučių. Todėl turint specialus įrankius, net ir po saugaus ištrynimo galima duomenis atkurti. Kad to išvengti saugų ištrynimą reikėtų atlikti ne vieną kartą, o tai reiškia gan ilgą procesą laiko atžvilgiu.Nauji kietieji diskai: šiuo metu nėra technologijos leidžiančios po vieno saugaus ištrynimo atkurti duomenis.Puslaidininkiai diskai (SSD - Solid State Drive): saugus ištrynimas šiems diskams reiškia tarnavimo…

MongoDB (NoSQL) ir MySQL palyginimas

MongoDB (NoSQL) ir MySQL palyginimas MongoDB struktūra Kiekviena Mongo duomenų bazė turi sekančia struktūrą: Collections - duomenų lentelės;Views - tik peržiūrai reikalingi duomenys (statiniai);GridFS Buckets - naudojamas dideliems failams saugoti (paveikslėliams) iki 16Mb dydžio;System -> skirta talpinti indeksus ir vartotojus. Stuktūros skirtumaiMySQL terminasMongoDB terminasTable (lentelė)Collection (kolekcija)Row (eilutė)Document (dokumentas)Column (stulpelis)Field (sritis)Joins (jungtys)Embedded documents, linking (nuorodos) Funkcijų palyginimas